Choď na obsah Choď na menu
 


rakety.jpg  Majstrovstvá kraja najmladších žiakov

 

V nedeľu 28.4.2013 poriadal MŠK Žiar Majstrovstvá kraja najmladších žiakov /nar.2002 a mladší/ a starších žiakov /nar.1998/ banskobystrického kraja. Týchto majstrovstiev sa zúčastnili aj 6 pretekári nášho oddielu s týmito výsledkami:
starší žiaci: J.Janíček neuspel v boji o 3.miesto a skončil 4.
--            P.Lalík skončil na 5.-8.mieste a vo štvorhre tato dvojica Lalík-Janíček obsadila 4.miesto.
     Príjemným prekvapením bolo umiestnenie najmladších žiakov, keď Adam Bašták obsadil konečné 2.miesto a A.Černecký,M.Machyniak a M.Lalík obasadili 5.-8.miesto. Vrcholom tejto účasti bolo finále najmladších žiakov, v ktorom sa stretli naše dvojice Bašták-Lalík a Černecký-Machyniak. Prv menovaná dvojica sa po víťazstve 3:0 stala víťazom najmladších žiakov.
Ľubomír Pinzík


MK žiakov a dorastu v Žarnovici

zarnovica.jpg

 

 

zarnovica1.jpg


 

            Dňa 12.12.2009 v Kalinove sa uskutočnil turnaj SPM starších žiačok. Na turnaji sa zúčastnilo 34 pretekárov a hralo sa v 8-mich skupinách. Pretekárka Roberta Husztiová skončila na peknom 13-16 mieste.

K tomuto umiestneniu jej gratulujeme.

 

 SPM starších žiačok Kalinovo 12.12.2009

 

Obrázok

 


Obrázok

 


Obrázok

 

 Prečítaj  si prvé kroky s raketou


 
 

Ako hrať stolný tenis

Waldnerove rady

1. Rozvíjajte si kompletnú hraciu techniku

Aby Ste raz mohli vyhrať nejaký veľký titul, musíte hru ovládať natoľko dobre, aby Ste obstáli proti každému hernému štýlu. To môžete dosiahnuť najskôr vtedy, ak pravidelne trénujete a vyhľadávate si súperov rôznych herných štýlov. Medzi tri najdôležitejšie herné štýly, na ktoré normálne naďabíte, patria: topspinár(používa veľa vrchnej rotácie), útocník-bojovník(vyžaduje vysoké tempo hry) a obranár(používa veľa čopov). Je takisto dôležité hrať proti ľavákom. Ako už určíte viete, treba trénovať nielen s ľavákmi, ale aj s pravákmi na 85%, čo sa Vám potom vyplatí v súťažiach. Úspešná hra proti obom typom hráčov predlžuje dobrý vývoj techniky a správne ovládanie tela.

2. Rozvíjajte si úderovo-účinné zbrane

Stolný tenis je namáhavý šport, ktorý so sebou prináša veľa stresu. Často musíte denne odohrať mnoho zápasov. Preto je obzvlášť dôležité, aby hráč bodoval s menšou námahou a pritom rýchle. Ja by som sa kľudné mohol spoľahnúť na svoje variabilné podania a pritom z nich dosahovať často priame body. Tiež som musel tvrdo pracovať na ich variabilnom returnovaní (správnom vrátení) na forehand. Zvážte si takisto, ktoré zbrane pre zisk bodu Vám sedia najlepšie. Nezabudnite na tom ďalej pracovať.

3. Rozvíjajte si volnú techniku

Stolný tenis je veľmi trénigovo-intenzívny šport. Preto treba dbať na to, aby Ste hrali po celý čas uvolnene. Zvyšujete tým tak svoje šance zostať aj pod tlakom "cool" (pokojný). Tiež tým znižujete riziko opotrebovania svojho tela. Takto som sa aj ja sám vyhýbal dlhotrvajúcim zraneniam, vďaka čomu už dlhé roky držím krok so svetovou špičkou.

4. Hrajte veľa stolného tenisu v mladosti

Stolný tenis je šport jemnej motoriky a preto všetko, CO môžete získať na technike do svojich 13-tich rokov je mimoriadne dôležité. Odporúčam Vám v mladosti trénovať koľko je len možné a tiež sa zúčastňovať turnajov. Predpokladom na to je prirodzene záujem človeka o zaujímavý koníček. Pri hre využívajte svoju fantáziu a verte v to, že vždy mažte vniesť nejaké nové údery do svojich zápasov. Skúste aj snáď niekedy na súpera uprostred setu novú taktiku. Pokúste sa za stavu 10-10 v rozhodujúcom sete vziať do úvahy nový taktický nápad, ktorým si prinesiete najväčšie šance na víťazstvo. Možno, že vynájdete nejaký efektívnejší úder ako Ste používali dovtedy alebo zaskočíte súpera s novým returnom. Myslite na to, čí Vaša stolnotenisová kariéra bude týmto spôsobom ešte dlho trvať. Ak Vám je niekedy ťažko, keď Ste práve prehrali, tak myslite na to, že určíte prídu nové výmeny a s nimi aj Vaše nové taktické nápady.

5. Naučte sa perfektne hrať z troch vzdialeností

Je určíte veľa hráčov ovládajúcich výborne hru len z jednej alebo dvoch vzdialeností. Odporúčam Vám však trénovať ovládanie loptičky po jej dopade z troch vzdialeností - kvôli variabilite a univerzálnosti hry. 1. Cestou hore - vyžaduje si krátku úderovú techniku, krátke natiahnutie sa za loptou po jej dopade. 2. V najvyššom bode - hrané v najvyššom bode po odskoku, vyžaduje si to jemnú techniku, avšak umožňuje množstvo hracích možností. 3. Na ceste dolu - hrané ihneď po odskoku na stole, je to taká úderová technika, pri ktorej musíte pracovať s predlaktím pred kontaktom s loptičkou.

6. Pozorne si všímajte dobrých hráčov

Sledujte toľko stolný tenis, koľko len mažte. Používajte videozáznamy seba samých ako aj svetových hráčov. Spomínam si na to, že som si celkom presne naštudoval hru Maďara Klamára. Jeho vrtká ruka a kontakt s loptičkou boli čosi výnimočné. Pri užitočných štúdiách rôznych Číňanov som zistil super možnosti, ktoré s tým prídu samé, ako vyvíjať efektívne podania. Napodobňujte aj rôznych hráčov s tým, aby Ste spoznali výhody aj nevýhody rôznych hracích štýlov, pohybové modely a pod.

 7. Analyzujte si svojho súpera

Ak stretnete súpera po prvý raz, môžete si o ňom utvoriť vlastný názor, napr. čí je jeho alebo Váš forehandov topspin tak dobrý a účinný, avšak inak to môže byt vidno z pozície diváka. Nechajte si preto od svojich priateľov a trénera poradiť. Diskutovaním o dôležitých detailoch v taktike proti Vašim rôznym súperom sa tieto časom vyjasnia. Myslite na to, že v stolnom tenise možno vyhrať viacerými alternatívami. Čím viac Ste pripravení, o to väčšie sú Vaše šance vyhrať. Snáď si niekedy myslíte, že faktory ako časový odstup medzi jednotlivými údermi alebo často príliš málo miesta pre hru hrá dôležitú rolu. Ale najlepší a najprofesionálnejší hráč je skoro vždy ten, ktorý vie potrebný čas získať počas hry.

 8. Hrajte tak, ako zmýšľate

 Mentálna sila je ďalšia herná oblasť a snáď aj najťažšia pre tréning. Ja som si spojil svoju myseľ aj spôsob hry, ktoré mi sedia. Verím, že je dôležité, aby človek vychádzal sám zo seba. Mnoho týchto mentálnych síl stavia na skúsenosti a známych faktoch. Počúvajte jednoducho sami seba, CO lúdia povedať majú, tým sa oboznámte. Ale myslite na to, že to aj tak v konečnom dôsledku záleží len na Vás samých. Počas mojej kariéry som síce dve svoje porážky dosť analyzoval, ale pomohli mi urýchlene na nich zabudnúť. Moje výhry však nosím v sebe, pričom fungujú ako moja sebadôvera.

 9. Ukážte súperovi, že máte rešpekt

 Stolnotenisové zápasy sú často rýchlo rozhodnuté a prehrajú sa tým, že súpera vopred podceníte. Je dôležité vedieť akceptovať aj porážku a ukázať, že svojho oponenta rešpektujete. Ja sám sa stále pokúšam maximálne sa ovládať, jedno ako ľahko alebo ťažko mi ubehol zápas.

 10. Uvažujte vždy krok dopredu

 Na záver by som chcel ešte raz poukázať na to, že je treba naozaj veľa času, aby Ste sa stali dobrým stolným tenistom a že to vždy prináša nové detaily, ktoré sa človek musí učiť. Skúste myslieť dopredu, nedbajte príliš na výsledkoch, najmä ak Ste mladší. Ak chcete byt pritom, keď medzi sebou bojujú len tí najlepší, musíte byt pripravení ČST neľahkou cestou. Treba pochopiť, že na sebe treba veľa a niekedy dosť tvrdo trénovať. Na stole a s Vašim telom. Nezabudnite na moment hráča vo výmene loptičiek. Často človek príde na nové veci, na ktoré môže neskôr v zápase vsadiť.

  
TOPlist

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

ung och högt blodtryck

ung och högt blodtryck,15. 4. 2021 23:54


Very rapidly this website will be famous among all blogging users, due to it's pleasant articles or reviews ung och högt blodtryck dayli.diatradpr.com/for-women/ung-och-hoegt-blodtryck.php

högt t3 symptom

högt t3 symptom,15. 4. 2021 4:17


That is very attention-grabbing, You are a very professional blogger. I've joined your feed and stay up for in quest of extra of your great post. Also, I've shared your site in my social networks högt t3 symptom kabsa.diatradpr.com/trends/hoegt-t3-symptom.php

bästa pris parfym

bästa pris parfym,14. 4. 2021 23:54


Hey there! I know this is kinda off topic but I was wondering if you knew where I could find a captcha plugin for my comment form? I'm using the same blog platform as yours and I'm having problems finding one? Thanks a lot! bästa pris parfym mentf.zinpunkgood.com/map14.php

humane resource

Williamharne,14. 4. 2021 13:15

get more https://ranking.8ne.jp/18/out.cgi?id=niina&url=https://jpornweb.com/video/japanese-man-is-fucking-a-sexy-neighbor-inside-a-hairy-pussy-365.html

Recommended for You only

yourNIC,13. 4. 2021 16:27

Hey, hope you are well! I'm a simple girl, who loves having fun, chatting and meeting new people. You will always find me smiling and happy because nothing disturb me! Join me https://onlinesexchat.site and your mind will be blown!

kliande utslag på benen

kliande utslag på benen,13. 4. 2021 15:46


Thank you for sharing your thoughts. I truly appreciate your efforts and I will be waiting for your further write ups thank you once again. kliande utslag på benen olsal.diatradpr.com/for-women/kliande-utslag-p-benen.php

nice site

DavidDaync,13. 4. 2021 7:36

visit https://www.tracepartsonline.net/(S(qfqtucjmaa3bv0uw4bxsr2mm))/redir.aspx?url=https://jpornweb.com/video/fat-asian-milf-got-a-rough-sex-in-the-bathroom-with-her-lover-316.html

пвуапвфцк

NormanCycle,13. 4. 2021 6:17

https://internationalwealth.info/foreign-bank-accounts/how-to-open-a-foreign-bank-account-to-a-physical-person/
https://internationalwealth.info/foreign-bank-accounts/how-to-open-an-account-in-a-swiss-bank-for-individuals-in-2020/
https://internationalwealth.info/offshore-for-newbies/what-is-offshore-in-simple-terms/
https://internationalwealth.info/offshore-for-newbies/how-to-move-money-offshore-from-offshore/
https://internationalwealth.info/foreign-bank-accounts/kak-otkryt-schet-v-shvejcarskom-banke-chastnomu-licu-iz-rossii/
https://internationalwealth.info/foreign-bank-accounts/mozhno-li-otkryt-depozit-v-inostrannom-banke/
https://internationalwealth.info/offshore-company-formation/15-reasons-to-register-company-in-cyprus/
https://internationalwealth.info/offshore-company-formation/how-to-move-your-business-offshore-and-wheather-you-should-do-it/
https://internationalwealth.info/foreign-bank-accounts/kak-otkryt-schet-v-kiprskom-banke-v-2020-godu/
https://internationalwealth.info/foreign-bank-accounts/opening-a-bank-account-in-the-uae-in-2020/
https://internationalwealth.info/anonymous-debit-card/anonymous-debit-card/
https://internationalwealth.info/offshore-banks/how-to-open-account-in-offshore-bank-for-physical-persons-in-2019/

creative concept nordic ab

creative concept nordic ab,13. 4. 2021 1:27


Hi there, I read your new stuff like every week. Your story-telling style is witty, keep doing what you're doing! creative concept nordic ab detu.gruborwom.com/for-women/creative-concept-nordic-ab.php

第一借錢網擁有全台最多的借錢資訊

Lancecat,12. 4. 2021 18:30

第一借錢網擁有全台最多的借錢資訊

https://168cash.com.tw/

Perfect Money exploit - HOT

perdrGlanciariva,12. 4. 2021 17:24

Perfect Money exploit hack

https://www.youtube.com/playlist?list=PLbW7vIQSm6Uz55-vPIFyrIViXQLBLl6HL&list=q286l

elizabeth arden skin care

elizabeth arden skin care,12. 4. 2021 11:29


What's up Dear, are you in fact visiting this website daily, if so then you will absolutely get good know-how. elizabeth arden skin care imbras.gruborwom.com/advice-girlfriends/elizabeth-arden-skin-care.php

kala fläckar i skägget

kala fläckar i skägget,11. 4. 2021 20:37


Hi there! I could have sworn I've been to this blog before but after checking through some of the post I realized it's new to me. Anyways, I'm definitely happy I found it and I'll be bookmarking and checking back often! kala fläckar i skägget notic.gruborwom.com/for-men/kala-flaeckar-i-skaegget.php

歐客佬精品咖啡 |OKLAO COFFEE|蝦皮商城|咖啡豆|掛耳|精品咖啡|咖啡禮盒 專賣|精品麵包

Robertrum,11. 4. 2021 19:20

歐客佬精品咖啡 |OKLAO COFFEE|蝦皮商城|咖啡豆|掛耳|精品咖啡|咖啡禮盒 專賣|精品麵包

https://first-cafe.com/

frysta hjortron ica

frysta hjortron ica,11. 4. 2021 11:10


After looking into a number of the blog articles on your website, I really appreciate your technique of writing a blog. I book marked it to my bookmark website list and will be checking back in the near future. Please visit my website too and tell me your opinion. frysta hjortron ica amem.diatradpr.com/decorations/frysta-hjortron-ica.php

banan doppad i choklad

banan doppad i choklad,10. 4. 2021 20:34


What's up Dear, are you in fact visiting this web site daily, if so afterward you will without doubt get fastidious experience. banan doppad i choklad adpa.diatradpr.com/useful-tips/banan-doppad-i-choklad.php

Replica Uhren

GarthWoF,10. 4. 2021 18:36

Warum wir der beste Replica Uhren Shop sind!

Erfahren Sie, warum wir seit mehr als einem Jahrzehnt der beruhmteste Uhrenfachhandler sind. Profitieren Sie von unserer Expertise und Diskretion als Marktfuhrer seit 2007!

https://www.vipreplica.de/
https://www.vipreplica.de/
https://www.vipreplica.de/

No experience.
Earn money.
Income (additional income).
My own boss.
Business at home.
Dollars.
Start your own business.
Work from home.
Freelance.
Rolex Replik-Uhren
replica uhren aaa
Replikuhr
rolex replica
fake uhren
Earnings.
$$$.
Loan.
Available.
Transactions.
Recipients.
Cheap.
Bids.
Cash.
Money.
Crypt.
Cryptocurrency.
Revenue.
The lowest price.
Commissions.
Refunds.
Credit bureau.
Savings.
Why pay more?
Credit cards.
No capital investment.
Stock.
Deposits.
Bankruptcy.
The lender.
Collector.
Debit/credit.
Payouts.
Interest rates.
Debts.
Minimum payment.
Refinancing.

XYZ 壯陽藥春藥專賣店 大量購買有優惠

Chasepally,10. 4. 2021 12:57

XYZ 壯陽藥春藥專賣店 大量購買有優惠

https://man-r20.com/

great earth biocell collagen

great earth biocell collagen,10. 4. 2021 2:59


Having read this I believed it was really enlightening. I appreciate you taking the time and energy to put this informative article together. I once again find myself spending a significant amount of time both reading and posting comments. But so what, it was still worthwhile! great earth biocell collagen neime.gruborwom.com/trends/great-earth-biocell-collagen.php

Last chance to make the most

yourNIC,9. 4. 2021 18:34

I like to learn new things. I enjoy showing off my curves and I dare you to make me bend... I'm get horny quickly, especially when I excite you, too! "I solemnly swear that I'm up to no good." Join me https://sex-dating.me